Parcel ID
591-0012-0102-00
591-0012-0102-00
Address
11535 IMHOFF CT
11535 IMHOFF CT
Index Order
Parcel Number
Parcel Number
Tax Year
2025 Payable 2026
2025 Payable 2026
| Value History | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tax Year | Assessed Date | Land | Improvements | Total | CAUV | Reason for Change | ||
| 2023 | 7/29/2023 | 28,950 | 145,700 | 174,650 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2020 | 8/22/2020 | 22,220 | 76,860 | 99,080 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2017 | 11/15/2017 | 18,520 | 64,050 | 82,570 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2014 | 9/20/2014 | 20,830 | 62,440 | 83,270 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2011 | 9/4/2011 | 22,890 | 68,610 | 91,500 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2008 | 9/26/2008 | 18,900 | 87,100 | 106,000 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2005 | 9/27/2005 | 18,900 | 87,100 | 106,000 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 2002 | 10/8/2002 | 16,300 | 86,600 | 102,900 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1999 | 11/6/1999 | 13,400 | 71,400 | 84,800 | 0 | 120 Reappraisal, Update or Annual Equalization | ||
| 1996 | 1/1/1996 | 11,200 | 59,300 | 70,500 | 0 | 110 Miscellaneous | ||